Sık Kullanılanlara Ekle 

 

http://eseslibalikcilar.yetkin-forum.com/index.htm
sayın üyeler her girişinizde mümkünse alttaki linlere tıklayınız....teşekkürler

 

Site Ekle

 

Sunucu - Link Ekle - Sevgi Shop


Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Merhabalar
Salı Şub. 26, 2013 4:32 am tarafından mb58

» tanışalım....
Ptsi Kas. 01, 2010 9:20 am tarafından musty155

» Sarıyar organizasyonu (25 Eylül 2009)
Ptsi Kas. 01, 2010 3:41 am tarafından Mustafa DİNÇ

» Merhaba arkadaşlar
Ptsi Kas. 01, 2010 3:33 am tarafından Mustafa DİNÇ

» Kızılcaören Sazan avı 10-11 Temmuz
Ptsi Kas. 01, 2010 3:31 am tarafından Mustafa DİNÇ

» AV DÖNÜŞÜ BİLGİ VE FOTOĞRAFLARINIZI PAYLAŞABİLECEĞİNİZ ALAN
Salı Ağus. 03, 2010 6:36 am tarafından zirose26

» eskişehirdeki avlakların son durumu
Paz Mart 08, 2009 3:40 am tarafından poze74

» Eskişehirspor-Gaziantepspor:1-1
C.tesi Ocak 24, 2009 9:38 am tarafından eses1965

» Şimdi destek zamanı
C.tesi Ocak 24, 2009 2:56 am tarafından eses1965
Yasak İhbar Hatları

Aşağa gitmek

Yasak İhbar Hatları

Mesaj  musty155 Bir Çarş. Tem. 16, 2008 8:14 am

Amatör yada Ticari Su Ürünleri Avcılığıyla İlgili İhlalleri bildirmek için aşağıdaki numara, web ve e-posta adreslerini kullanabilirsiniz.

İhbarlarınızda şu konuları mutlaka bildirmeniz gerekir.

1- İhlalin Yapıldığı Yer
2- İhlalin Niteliği (Yasak zamanda ve yerde avlanmak, yasalara uymayan limitlerde, av araçları ve yöntemleri kullanılarak avlanma, suların kirletilmesi vs.)
3- İhlalin yapıldığı tarih, saat, zaman aralığı, halen devam edip etmediği

Tarım Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü ihbar adresi

ihbar@kkgm.gov.tr


Su Ürünleri Kontrol Şube Müdürlüğü Görevleri

Su ürünleri stoklarını korumak, bu amaçla plan, program ve projeler hazırlamak hazırlatmak ve uygulamak. Ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği içerisinde nesli tehlike altında olan su ürünleri türlerini belirlemek, bunların korunması ve ticareti ile ilgili tedbirleri almak, uygulamak. Su ürünleri ruhsat tezkereleri ve su ürünleri avcılığını düzenlemek, su ürünleri avcılığına getirilecek yasak, sınırlama ve yükümlülükleri belirlemek ve bununla ilgili Sirküleri hazırlamak, uygulamak ve kontrol etmek. Yasak vasıta ve usullerle yapılacak araştırmalar için izin vermek. Su ürünleri koruma - kontrol sistemlerini geliştirmek, bu sistemler için ihtiyaç duyulan alt yapıyı oluşturmak. Bakanlık personelini ve balıkçıları eğitmek amacıyla eğitim programları hazırlamak ve uygulamak. Su ürünleri stoklarının korunması ve rasyonel işletilmesi konusunda uluslararası toplantılara iştirak etmek, görüş bildirmek ve bu kuruluşlarca alınan kararların, yürürlüğe konulan anlaşmaların uygulanmasını sağlayacak çalışmaları yapmak. Daire Başkanlığınca verilecek benzeri görevleri yapmak.


---------------*---------------

Sahil Güvenlik Komutanlığı (Sahil Şehirlerinde ve Büyük İskele ve Barınak bulunan Yerleşim Birimlerinde)

http://www.sgk.tsk.mil.tr/2/ihbar.asp internet adresi

Ücretsiz, 24 saat açık telefon numarası : 158


İHBAR

. Yapacağınız ihbarlarda kimlik bilgileriniz kesinlikle gizli tutulacaktır.
. Yapmış olduğunuz ihbarın değerlendirmeye alınmasını istiyorsanız T.C. kimlik numaranızı ve e-posta adresinizi belirtmeniz gerekmektedir.
. Kaçakçılık suçları ile ilgili olarak gerçek ihbarlar ile uydurma ve iftira niteliğinde ihbarda bulunanlar hakkında 4926 sayılı Kaçakçılık Kanunu ile 5237 sayılı TCK'nın ilgili ödül ve ceza hükümleri uygulanır.


----------*----------

Jandarma Genel Komutanlığı (Özellikle Sahil Güvenliğin bulunmadığı yerlerde ve içsularda)
Ücretsiz, 24 saat açık telefon numarası : 156


156 JANDARMA İMDAT TELEFONU

Bir suçun işleneceğinden şüpheniz varsa ya da şüpheli bir şey duyuyor veya görüyorsanız, 156 Jandarma İmdat Telefonunu arayın ve emin olun ki Jandarma en kısa zamanda yardımınıza koşacaktır. Çünkü Jandarma size bir telefon kadar yakındır.

156 Jandarma İmdat telefonu Jandarmaya tahsis edilmiş özel bir hattır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin tehlike altında bulunduğu durumlar ile toplumun huzurunu ve memleketin asayişini bozan durumlarda yapılan başvurulara ivedi cevap veren bir hizmettir. Ülkenin neresinde olursa olsun 156’yı direkt çeviren vatandaşlarımız karşısında Jandarmayı bulacaktır.

156 Jandarma İmdat Telefonunun önemli bir özelliği de; ihbarı yapılacak olayın meydana geldiği il neresi olursa olsun o ilin İl Jandarma Komutanlığının Türkiye’nin her yerinden direkt aranabilmesidir. Böyle durumlarla karşılaşıldığı zaman vatandaşların önce o ilin şehirlerarası telefon kodunu, daha sonra 156’yı ve ardından yedi rakamı dolduracak şekilde rast gele dört tuşa daha basmaları gerekmektedir.


156 JANDARMA İMDAT TELEFONUNA ULAŞILMASI

Şehir içi telefon ile; Sadece 156’nın tuşlanması yeterlidir.

Bulunulan ilden başka bir ilin İl J.K.lığına ulaşmak için; 0-İl kodu-156 00 00 rakamlarının tuşlanması gerekir.

Cep telefonu ile; Sadece 156’nın tuşlanması ile bulunulan ilin Jandarmasına ulaşılır.

Cep telefonu ile başka ilin İl J.K.lığına ulaşmak için; 0-İl kodu-156 00 00 rakamlarının tuşlanması gerekir.

156 Jandarma İmdat Telefonu vatandaşlarımız tarafından günün 24 saatinde rahatlıkla aranabilmektedir. Dolayısıyla; olaylar vatandaşlar tarafından anında bildirildiğinden, vakit kaybetmeden Jandarmanın olay yerine intikali sağlanmaktadır.

156 Jandarma İmdat Telefonuna yapılan tüm ihbarlarda ihbarcının kimliğini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Şayet ihbarcı kimliğini açıklamışsa kimliği kesinlikle gizli tutulur ve açıklanmaz.

Emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunması görevlerinin yürütülmesi esnasında karşılaşılan en önemli güçlük, meydana gelen ya da gelebilecek olayları anında haber alamamaktan kaynaklanmaktadır. İhbarın zamanında yapılmasıyla; olaya anında müdahale edilmesi, aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve bozulan kamu düzenin tesisi daha kısa zamanda gerçekleşecektir. Bu açıdan bakıldığı zaman 156 Jandarma İmdat Telefonunun önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.

156 Jandarma İmdat Telefonunu arayan vatandaşlarımızın; kim, ne zaman, nerede, ne maksatla, nasıl, ne yapmıştır ve o anki durumu nedir, suç faili veya failleri kaçmışsa hangi istikamete ne ile kaçmışlardır sorularına cevap verecek şekilde bilgi vermeleri Jandarma için büyük önem arz etmektedir.

Vatandaşlarımız tarafından unutulmaması gereken en önemli husus, 156 Jandarma İmdat Telefonunun hayati öneme haiz bir hat olduğudur. Bu nedenle gereksiz yere aranmamalı, asılsız ve yanlış ihbarlarla Jandarma Birimleri meşgul edilmemelidir.
avatar
musty155
prof.dr.dr
prof.dr.dr

Mesaj Sayısı : 15
Kayıt tarihi : 16/07/08
Yaş : 29

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz